Зокрема, на думку політолога Віктора Небоженка, правоохоронці наразі змагаються між собою за монополію уваги Януковича.
«Я думаю, що така інформація і сама поява будь-якої терористичної діяльності пов’язана з боротьбою силовиків за увагу головного політика в країні – президента. Кожен з них – чи то СБУ, чи МВС хоче показати, що саме вони нейтралізують певну небезпеку замаху чи терактів через суспільне незадоволення. А для президента справа виглядає так, що існують приховані опозиційні сили, які йдуть на все, щоб дестабілізувати ситуацію в країні. І та структура, що цьому протидіє, повинна отримувати більшу нагороду і більшу увагу президента. Втім, це не є результатом певного народного гніву чи діяльності підпільних організацій. Хоча нині екстремізм зростає, як зі сторони населення, так і зі сторони влади. Але говорити, що українці готові підтримати терористів, думаю, не правильно», – вважає Небоженко.
У свою чергу політолог Сергій Таран відзначає, що з часів незалежності в Україні не було жодного терористичного акту. "Більше того, в Україні немає жодної організації, яка би проголошувала засобами своєї діяльності не те, що терористичні акти, а взагалі радикальні дії. Терористи завжди публічні, крім того, вони завжди попереджають про свої теракти, а після цього змагаються між собою, хто з них більш відповідальний за цей терористичний акт. Тому всі розмови, що українці готові до терористичних актів, – порожні. А тому можна припускати, що це технологія влади для того, щоб відволікти увагу українців від важливіших питань, зокрема, соціальних", – вважає Таран.
«Крім цього, існує так званий закон, коли народ гуртується навколо влади у випадку небезпеки. Можливо, влада намагається таким чином показати, що вона є поміркована, респектабельна, лише якісь терористи заважають жити», – додає він.
За словами Тарана, зовсім мало українців вірять у такі заяви про терористичні акти. Як правило, це – «люди, які дуже мало розуміються на політиці».
«В Україні немає зараз підстав для тероризму. Крім цього, навіть українська влада не здатна на такі масштабні технології, оскільки для цього повинна бути певна ідея, як наприклад в Росії ідея збереження єдності країни. А тому в Україні можуть бути комічні чи трагікомічні випадки, але на застосування системної технології не здатні ні громадяни, ні влада», – підсумував політолог.
Як повідомляв Тиждень, протягом місяця було порушено три кримінальні справи за статтею ст.258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України.