"Україна повинна зробити ставку на ефективність. Адже рівень споживання газу в Україні один з найвищих. При європейському підході вона зможе заощадити для себе 6 мільярдів євро", – обіцяє виконавчий директор міжнародного енергетичного агентства Марія Ван Дер Хувен.
Ці гроші, переконують, можна направити на розвиток енергозберігаючих технологій в житловому секторі та промисловості.
"Європа дуже зацікавлена в тому, щоб Україна поліпшила свою енергетичну політику. Потрібно шукати нових постачальників газу, нарощувати власний видобуток і фінансово стимулювати економію", – зазначив посол ЄС в Україні Ян Томбінскій.
Водночас, міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що цього року Україна вже заощадила газу майже на 2 мільярди доларів. Урядовець зауважив, що країна повністю перейшла на вугілля та атом у виробництві електроенергії.
"Цього року споживаємо на 15% менше газу, ніж у минулому році. І приблизно 12% споживання газу ми плануємо зниження від рівня сьогоднішнього", – додав міністр.
У той же час, визнає Бойко, є й інші проекти. І втілити їх усі відразу – дорого. Тому сподіваються на допомогу Європи.
Нагадаємо, у травні прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що від неефективного енергозбереження Україна втрачає до $17 млрд.