«В останні п'ять років спостерігається значне зростання потужностей для імпорту скрапленого газу (СПГ) до Європи», – пише видання. Це могло б стати вирішення проблеми газової залежності України від Росії. Проте поки все ще зберігаються високі ціни на цей вид палива, зумовлені великим попитом Японії та вищими цінами на СПГ в Азії, відволікаючи більшу частину поставок з європейського ринку.
«Угода між Україною і Туреччиною щодо транзиту скрапленого газу через Босфор як ворота до Чорного моря стала б великим успіхом для європейської енергетичної безпеки», – вважають аналітики Oilprice.com. Це б знизило поточні ціни на СПГ і забезпечило б Європу дешевим газом через ефективний альтернативний ринок.
Як пише видання, цю ідею, розробив керуючий директор Pelicourt Limited та старший радник компанії Cub Energy Inc, яка працює в Україні і Туреччині Роберт Бенш. Він також є радником з питань енергетики українського віце-прем'єра Юрія Бойка.
Без угоди між Туреччиною та Україною щодо експорту скрапленого природного газу через Босфор цей потенційно дуже важливий крок не відбудеться «і Росія й далі буде забезпечувати не менше 30% природного газу до Європи до 2023», – вважають аналітики Oilprice.com.
«Для України та Туреччини, така угода була б також величезним політичним та економічний успіхом», вважає Бенш, на якого посилаються аналітики Oilprice.com.
«Для України скраплений газ є ключем до енергетичної незалежності. Для Туреччини він необхідний, аби стати одним з найважливіших енергетичних вузлів між Близьким Сходом і Європою. Разом із Трансанатолійським газопроводом (TANAP), який транспортуватиме азербайджанський газ із родовища Шах-Деніз через територію Туреччини на ринки Європи, завдяки контролю сегменту скрапленого газу, що проходить через Чорне море, Туреччина стане впливовішою за будь-якого іншого гравця у Європі. Для України та Туреччини, це буде означати більш широкий доступ до економічних вигод Європейського союзу, контроль над європейським ринком СПГ та рівнем політичних важелів впливу на континенті, який надасть обом статусу стратегічних гравців світового рівня», – наголошують аналітики Oilprice.com.