Експерти прогонозують збільшення кількості природних катастроф

18 Листопада 2011, 11:51

Доповідь МГЕЗК видається не дуже оптимістичною щодо змін клімату в цьому столітті. «Зміни клімату, включаючи глобальне потепління призведуть до зміни частоти, інтенсивності, поширення та тривалості екстремальних погодних явищ, що може мати наслідком безпрецедентну ситуацію», – йдеться у звіті.

За останнє століття температура на Землі зросла на 1 ° C. За прогнозами Міжурядової групи температура може піднятися на 1 °- 3 ° C до 2050 року та до 5 ° C до кінця століття, якщо нічого не буде зроблено для того, щоб зменшити викиди парникових газів в атмосферу.

З ймовірністю в 66% експерти передбачають в наступні роки зростання кількості циклонів, проливних дощів в тропіках, посилення посухи, а в деяких регіонах продовження берегової ерозії і повеней через підвищення рівня моря на 3 мм на рік. Так, Західна Європа повинна бути особливо пильною у питанні повторення надзвичайної спеки, подібно до ситуації  2003 року. Кількість ураганів, проте, зменшиться, в той час як їх інтенсивність збільшиться.

Разом з тим, вчені МГЕЗК попереджають про можливості помилок деяких прогнозів заважаючи на недостатність статистичних даних в декількох країнах або регіонах. Крім того, не всі населення мають одну й ту ж проблему, кожен регіон має власні кліматичні особливості. «Вразливість та втрати часто концентруються в країнах або регіонах з низьким рівнем доходів, проте, розвинені країни також вразливі до екстремальних кліматичних умов». Вплив екстремальних явищ також тісно пов’язаний з готовністю країн, а також їх здатністю реагувати на них. Експерти передбачають, що «деякі райони стануть негостинними», що може призвести до міграції населення.

Нещодавній же індекс Вразливості до Кліматичних Змін 2011, розроблений британською консалтинговою компанією Maplecroft, визначив 10 країн, на які найбільше впливає зміна клімату. Так, до списку ввійшли Гаїті, Бангладеш, Зімбабве, Сьєра-Леоне, Мадагаскар, Камбоджа, Мозамбік, Демократична Республіка Конго, Малаві та Філіппіни. Ці країни мають високі темпи зростання населення та низький рівень життя.