Експерти повідомили, хто заклав вибухівку під автомобіль Шеремета

12 Грудня 2019, 19:49

Згідно з висновком експертів, вибухівку під автомобіль журналіста Павла Шеремета закладали затримані ветеран АТО Андрій Антоненко і доброволець АТО Юлія Кузьменко. Про це на брифінгу у четвер, 12 грудня, заявив перший заступник голови Нацполіції — начальник кримінальної поліції Євгеній Коваль.

 

За словами Коваля, слідство надало на експертизу до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту відеофрагменти, вилучені з відеокамер поблизу місця вибуху автомобіля Шеремета, а також відео, на якому зафіксовані підозрювані особи.

“Ці дані допомогли встановити ідентичність осіб на відео. Окрім цього, для додаткової експертизи … був залучений один із кращих фахівців Великої Британії Айван Бірч. Бірч опрацював надані матеріали … і надав свої висновки. Враховуючи його думку та висновки експертів, КНІСЕ по комплексній експертизі, до якої входить психологічна, фотопортретна та дослідження ходи, надав такі висновки. Перший: особа чоловічої статі, що бере участь у закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета – це громадянин Антоненко. Другий: особа жіночої статі, яка закладала вибухівку, – це Кузьменко Юлія”, – сказав заступник глави Нацполіції.

 

Зокрема, зауважив він, для слідства важливим чинником було те, що Антоненко у повсякденному житті носить одяг із специфічними принтами, ідентичними зафіксованим на одязі того, хто закладав вибухівку у автомобіля Шеремета.

 

У цьому контексті Коваль згадав "схожу ситуацію" з телефонами подружжя Грищенків.

 

"У Грищенків схожа ситуація. Телефони у Дніпропетровську, там, де мають бути начебто, враховуючи алібі про документування злочину — замовного вбивства — у Дніпропетровську. І вони там дійсно знаходяться — з 10 липня по 21 липня 2016 року. Але — нехарактерно для них, взагалі нехарактерно, що саме в ці дні відсутня будь-яка активність з 10 години 19 липня до 11 години 20 липня 2016 року – майже добу телефони просто лежать без активності у Дніпропетровську”, – заявив він.

 

Перший заступник голови Нацполіції пояснив, що слідчі перевірили активність подружжя до і після цього, за максимально можливий період – активність присутня постійно, і лише в зазначені дні її не було.

 

“Щодо особи жіночої статі, яка була зафіксована відеокамерами за 5 і 2 дні до вчинення злочину, яка здійснює фіксацію на мобільний телефон місця розташування камер, так званої розвідниці, – за нашими даними, це Яна Дугар. Що на зображенні саме вона, підтвердили експертні дослідження, призначені у рамках розслідування”, – уточнив Коваль.

 

Нагадаємо, 12 грудня Нацполіція затримала підозрюваних у справі вбивства Шеремета. Зокрема, мова йде про сержанта Сил Спеціальних операцій ЗС України – Андрія Антоненка. Також у справі вбивства журналіста Павла Шеремета затримана волонтерка Юлія Кузьменко. Згодом на терміновому брифінгу поліція розкрила особи п’ятьох підозрюваних: подружжя Інну і Владислава Грищенків, ветерана АТО Андрія Антоненка, добровольця АТО Юлію Кузьменко, медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугар.

 

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка.