Експерти оцінили проведення Євро-2012 в Україні на “четвірку з плюсом”

26 Червня 2012, 16:39

У коментарі Інституту Горшеніна керуючий партнер ІК «Капітал Таймс» Ерік Найман відзначив, що найбільш добре до чемпіонату була підготовлена ​​інфраструктурна складова.

«По-перше, це стадіони, підготовлені на прикладі кращих європейських зразків і цілком відповідні кращим світовим стандартам. Також вдалося підняти інфраструктуру аеропортів, грамотно організовувати трансфери туристів з аеропортів в центр міста. Тут теж ні в кого не виникло нарікань. Фан-зони досить непогано організовані. Вони, звичайно, не дуже зручні для самих мешканців міст, але для туристів все було відмінно. Наскільки я розумію, у шведів не було скарг з приводу розміщення на Трухановому острові. Та й міліція поводилася ближче до європейських стандартів, принаймні, стосовно іноземних туристів», – сказав експерт.

На думку Наймана, завдяки Євро-2012 Україна усвідомила, що здатна приймати масштабні заходи.

«Наскільки я розумію, зараз влада вже починає замислюватися над тим, чи варто братися за проведення Зимової олімпіади. Як показує практика Євро-2012, Україні під силу такий захід», – вважає експерт.

Начальник відділу аналізу і досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб, у свою чергу, зазначив, що позитивний ефект від проведення великих спортивних турнірів може виражатися в підвищенні туристичної та інвестиційної привабливості країни, а також у зростанні продуктивності праці внаслідок масштабних вкладень в інфраструктуру.

«Зокрема, збільшення припливу туристів після успішного проведення спортивного турніру отримало назву «ефект Барселони», після організації в цьому місті літніх Олімпійських ігор 1992 року», – сказав він.

При цьому, на його думку, віддача від масштабних інвестицій в інфраструктуру потенційно відкриває для України більші можливості. «Проведення чемпіонату дозволило здійснити ряд проектів, які, в іншому випадку, так і залишилися б нереалізованими в найближчі 5-10 років. Йдеться, в першу чергу, про модернізацію транспортної інфраструктури – дороги, аеропорти», – вважає Сологуб.

Нагадаємо, прем'єр Микола Азаров оцінює обсяг коштів, вкладених з 2010 року в інфраструктуру України для підготовки до Євро-2012, в 40 млрд грн.

Позначки: