Експерти підрахували загальний розмір втрат, які, на їхню думку, понесуть економіки семи країн регіону Близького Сходу і Північної Африки до кінця 2014 року.
За оцінками HSBC, сумарний обсяг збитку в період 2011-2014 років для Тунісу, Лівії, Єгипту, Ємену, Сирії, Бахрейну та Йорданії складе приблизно $800 млрд. В оцінку включений як прямий економічний збиток, так і непрямі втрати: розвиток економіки країн нижче їхнього потенціалу і зниження обсягу інвестицій в регіон.
У HSBC також відзначили , що ситуація в регіоні залишається нестабільною і влади зазначених країн не можуть вести повноцінні заходи з відновлення економіки, бо "їхні можливості залишаються обмеженими " .
У британському банку також відзначили збільшення розриву між країнами, які повною мірою випробували на собі "Арабську весну" і багатими країнами Перської затоки, які змогли уникнути руйнівних наслідків – Саудівська Аравія, Катар, ОАЕ.
Міжнародні фінансові організації вже відзначали негативний ефект від "Арабської весни" для економік регіону. Однак попередні оцінки економічного збитку від "Арабської весни" для країн регіону MENA були набагато скромніші. Так, на початку 2013 року експерти, ґрунтуючись на даних МВФ, оцінювали збиток в 225 млрд дол
Серед інших проявів політичної і соціально -економічної нестабільності – затяжна політична криза в Єгипті, різке падіння нафтовидобутку і загострення сепаратистських настроїв в Лівії, а також тривалий військовий конфлікт у Сирії, які звели нанівець очікування швидкого відновлення економіки регіону.
Варто відзначити, що аналітики HSBC оцінили економічні збитки сімох держав. Тим часом , від подій " Арабської весни" також серйозно постраждали такі країни регіону MENA, як Алжир, Малі, Мавританія, Марокко, Судан і Ліван.
Як повідомлялось, британський журналіст Фрезер Нельсон заявляв, що постійними протестами населення країн арабського світу вимагає не політичної, а економічної свободи, а отже – захисту економічних прав.
Читайте також: Порохова діжка: великі сподівання Арабської весни зійшли нанівець