На думку фінансистів, це також може мати негативні наслідки для української економіки.
"Якщо торік в Україну надійшло 3,9 мільярда доларів інвестицій з Кіпру, то, на жаль, у наступному році прийде менше принаймні на десять відсотків. Ці гроші, які прийшли в минулому році в Україну з Кіпру – це не іноземні інвестиції, це наші інвестиції", – зазначив Савченко.
Савченко і Солтис розійшлися в оцінках обсягів українських грошей, які осіли на Кіпрі. За словами Савченка, мова йде про 12-13 мільярдів доларів. Солтис вважає, що це близько 25 мільярдів доларів.
Міністри фінансів країн єврозони в понеділок, 18 березня, ввечері виступили із заявою, що тягар одноразового збору не повинні відчути дрібні вкладники.
Попередньо погоджений план передбачає, що особи, які мають до 100 тисяч євро на банківських рахунках, будуть платити менше 7%. Кіпрські законодавці зосереджують увагу на депозитах з сумами понад 100 тисяч євро, з яких планують стягнути 9,9%.
Вкладники отримають відповідні списаним сумам частки в банківському капіталі.
Нагадаємо, рішення про стягнення податку з депозитів резидентів та нерезидентів банків Кіпру прийняли на позачерговій нараді Єврогрупи уранці 16 березня. Податок був одним з обов'язкових умов отримання країною фінансової допомоги від міжнародних кредиторів на суму в €10 млрд.
Для списання одноразового податку з депозитів необхідне рішення парламенту. До цього часу Кіпр заморозив суми зборів.
Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс повідомив Єврокомісії, що кіпрський парламент не підтримає законопроект про одноразовий податок на депозити.