Експерти ООН радять зменшити залежність світової економіки від долара

30 Червня 2010, 12:07

Міжнародному співтовариству необхідно створити нову глобальну резервну систему, яка не використовувала б долар у якості єдиної резервної валюти.

Про це сказано в доповіді «Огляд світового економічного і соціального стану, 2010 рік: переоснащення світового розвитку», яку презентували в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 29 червня, повідомляє Центр новин ООН

Його автори підкреслили, що світова економічна криза 2008-2009 років виявила системні збої у функціонуванні фінансових ринків і серйозні недоліки в засадничих процесах вироблення економічної політики.

«Існуючий набір інститутів і норм, регулюючих світову економіку був розроблений більше 60 років тому одночасно із створенням ООН і МВФ, Всесвітнього банку і Генеральної угоди по тарифах і торгівлі (ГАТТ). За минулий час світ змінився до невпізнання, а інститути глобального управління, навпаки, практично не міняються або адаптуються украй повільно», – йдеться у доповіді.

Експерти ООН також звернули увагу на швидке поширення наслідків фінансової кризи у США на весь світ.

У зв’язку з цим, експерти рекомендують зменшити залежність світової економіки від долара і не користуватися ним як резервною валютою

«Долар продемонстрував свою нестабільність, а резервна валюта має бути стабільною», – вважають експерти.

«Міжнародному співтовариству необхідно створити нову глобальну резервну систему, яка не використовувала б долар у якості єдиної резервної валюти», – підкреслюється у доповіді.

На думку експертів ООН, нова резервна система не повинна базуватися на одній валюті, або на кількох національних валютах.

Як альтернатива долару автори доповіді пропонують використовувати так звані «спеціальні права запозичення» (СПЗ) – штучний резервний і платіжний засіб, який емітується Міжнародним валютним фондом.