«У Новинського вочевидь є певні надбізнесові амбіції, а саме політична, суспільна амбіція, яка можна задовольнити, змінивши своє суспільне амплуа з великого бізнесмена на молодого політика. Не випадково Новинський обрав українське громадянство – щоб стати депутатом Верховної Ради», – зазначив політолог Вадим Карасьов.
Він зауважив, що у Росії реалізувати свої політичні амбіції – практично неможливо.
"Російською політикою займатися дуже важко, бо там все поділено і все – під контролем. Великих бізнесових можливостей у країні менше. Силовий клас в Росії ще на початку 2000-их взяв усе під контроль. Тому в Новинського навряд чи була би можливість зробити такий шикарний бізнес, а тепер вже й політичну кар'єру в Росії, ніж в Україні, де і є олігархія і навіть автократія, але вони – конкурентні, навідміну від російської неконкурентної автократії і олігархії", – вважає Карасьов.
Директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко також припускає, що Новинський захотів отримати мандат народного депутата для переведення свого бізнесу в Україну.
«Бізнес в Росії відчуває, що країні загрожує криза, і зручно працювати з Україною, що без п'яти хвилин буде асоційована з Європою. Чи буде підписана угода у Вільнюсі, чи ні, Європа вже взялася міцно за Україну і, звичайно, російському бізнесу досить вигідно працювати з українськими партнерами, щоб вже працювати з Європою. Тим паче, таким чином вони трошки відходять від контролю Путіна", – зазначає Небоженко.
"Саме цим зумовлене повільне переведення частини бізнесу Новинського в Україну. Так він починає працювати з Європою. А в Росії Путіна це зробити неможливо", – вважає Небоженко.
Нагадаємо, російський бізнесмен Вадим Новинський, статки якого журнал «Форбс» оцінює в $1,9 мільярда, отримав українське громадянство 29 травня 2012 року.
У липні цього року він був обраний народним депутатом на проміжних виборах до парламенту в одномандатному виборчому окрузі №224 у Севастополі.
Згодом Новинський достроково склав із себе повноваження голови наглядової ради «Смарт-Холдингу» у зв'язку з обранням народним депутатом.
Як відомо, компанія "Смарт-холдинг" контролює низку підприємств гірничо-металургійного комплексу, суднобудування, машинобудування, аграрного сектору, видобувної промисловості (виробництво нерудних матеріалів), нерухомості, фінансів і страхування. Серед них – Херсонський і Чорноморський суднобудівні заводи, компанія "Верес", будівельна компанія "Юджин", а також 23,75% групи "Метінвест", 71,25% акцій якої володіє СКМ Ріната Ахметова.