«Слід мати на увазі, що справа Юлії Тимошенко є інструментом політичної боротьби між нинішньою владою та опозицією, інструментом, який використовується обома сторонами для досягнення короткострокових цілей», – пише експерт.
На його думку, продовжуючи діалог з нинішньою українською владою, ЄС не повинен вимагати прийняття будь-яких конкретних рішень (наприклад, безумовного звільнення колишнього прем’єра).
«Такий сценарій не поліпшить стан української демократії і може мати негативні наслідки для іміджу ЄС. Зважаючи на сумніви міжнародного співтовариства, необхідно досягнути компроміс, який враховував би і заклопотаність, висловлену європейським партнерами, а також в міру необхідності, забезпечував би стабільність української політичної системи. У короткостроковій перспективі повинні заохочуватись неофіційні консультації між Україною та ЄС. Треба зосередити увагу на необхідності забезпечення прозорості будь-якого рішення, прийнятого українською владою», – вважає Любашенко.
«Місія наглядачів від Європейського парламенту, діяльність якої було погоджено з українською владою, є кроком у правильному напрямку. Висновки зі спостереження повинні стати важливою відправною точкою для політичного діалогу з Україною відповідно до демократичних стандартів. Не виключено, що ЄС може зробити прийняття українською владою висновків місії умовою для продовження економічної допомоги», – додає експерт.