Експерт: жодна влада не зможе поставити олігархічний бізнес на службу суспільству

14 Грудня 2012, 14:53

Лановий відзначає, що хворобою українських великих приватних одногалузевих корпорацій залишаються бюрократизація менеджменту та зайва витратність, які сьогодні усуваються власниками шляхом частих звільнень персоналу і заниженням зарплати, що видається безпорадним і є шкідливим для фірми.

На думку експерта, ці проблеми може вирішити модернізація, наприклад, перехід до нових автоматизованих технологій виробництва й управління, застосування «розумних» технічних засобів там, де сьогодні використовується робоча сила.

«Тобто потрібні підприємницькі інновації в управлінні. Нехтування чи дуже незначне використання науково-технічних розробок і досягнень – одна із серцевинних проблем… Але все одно найважливіший крок – перехід до вільнопідприємницької економіки», – переконаний Лановий.

«Натомість олігархічний бізнес, на мій погляд, жодна влада не зможе поставити на службу суспільству. Вихід один – позбавлення його будь-якої допомоги, привілеїв, особливих прав, спеціальних джерел фінансування. До того ж корінним питанням є усунення олігократів від політики, використовуючи яку вони привласнюють суспільні прибутки і блага та витісняють з економічного поля своїх політичних і бізнесових конкурентів із першої групи», – відзначає експерт.

На його думку, найбільшу користь економіці забезпечують українські приватні підприємницькі компанії всіх масштабів і напрямів діяльності, «які сьогодні малі, а завтра великі».

«Необхідно цей бізнес усіляко заохочувати і сприяти його підйому. Й ця допомога полягає не в годуванні «з руки бюрократа», а в створенні умов, до яких підприємці прагнуть і яких потребують, та в забезпеченні загальних передумов ефективного бізнесу, як, наприклад, подолання монополізму, прозорість господарських правил і норм, фінансова стабільність та фінансова відкритість», – відзначає Лановий.

Він також наголошує, що на уряді лежить відповідальність й іншого штибу – посилення конкуренції, швидке й справедливе господарське правосуддя, якісне надання адміністративних послуг, створення умов для забезпечення бізнесу ринковими інвестиційно-кредитними ресурсами на прийнятних умовах тощо.

Більше про це читайте у статті «Перезавантажити економіку» у № 50 Українського тижня.