Експерт, зокрема, вважає, що законопроект про вищу освіту групи "регіоналів" носить технічний характер.
"Законопроект, який подали Ківалов, Сорока і Калетнік – це не експертний законопроект. Його створено нашвидкуруч", – зазначив Квіт.
"Це взагалі технічний законопроект, тому що головною метою є сам факт внесення для того, щоби його зареєстрували першим, аби всі інші мали статус альтернативних", – пояснив ректор Києво-Могилянки.
На його думку, вищезгаданий документ дуже "сирий" і концепутально не змінює ситуації в державі навколо освіти.
"Він залишає статус-кво: ніяких реформ, ще більша централізація з боку міністерства і жодних змін у погляді на якість української вищої освіти й автономію університетів", – наголосив Квіт.
Як повідомлялось, у грудні уряд схвалив законопроект про вищу освіту, розроблений робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського. Законопроект схвалений з умовою доопрацювання його з Міністерством фінансів, Міністерством освіти і науки, а також з Міністерством внутрішніх справ.
Нагадаємо, 5 листопада Кабмін на своєму засіданні ухвалив рішення про доопрацювання законопроекту, доручивши це питання віце-прем'єр-міністрові, міністрові соціальної політики Сергію Тігіпку за участю міністрів юстиції, економіки та фінансів.
Законопроект "Про вищу освіту" було розроблено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту в 2010 році. Він викликав акції протесту студентів та критику академічної спільноти.
За розпорядженням Віктора Януковича законопроект було відправлено на доопрацювання, що завершилось через півроку.
28 грудня 2011 документ було зареєстровано в Раді, проте в січні прем'єр-міністр Микола Азаров запропонував як альтернативу надіслати в парламент додаткові пропозиції від уряду та громадських організацій щодо його доопрацювання для того, щоб підготувати цей законопроект до першого читання.