"Це смілива заява про побудову Південного потоку за 2 роки. Якщо суто технічно, то, мабуть, за 3 роки можна побудувати. За 2 роки важко це буде зробити, навіть технічно", – заявив експерт.
"Треба розуміти, що такі заяви Путіна адресовані українським урядовцям, щоб у них здали нерви і вони змушені були піти на те, щоб віддати ГТС України, газовий ринок і вступити до Митного союзу", – наголосив він.
Як каже Омельченко, одного бажання президента Росії для реалізації проекту замало. Адже для його втілення в житті необхідно погодження Європейського союзу і знаходження відповідних фінансових коштів. "Наскільки мені відомо, ЄС не в дуже великому захваті від цього проекту", – додав Омельченко.
За його словами, Європейський союз проводить політику, яка дещо відрізняється від російських газових інтересів. ЄС реалізовує проекти збереження енергії, розвиває альтернативну енергетику.
"Цей проект розрахований на споживачів південної, центральної Європи. Однак, у цих регіонах відбуваються достатньо складні фінансові негаразди, їм буде не до збільшення споживання газу", – сказав він.
"Цей проект перебуває на передінвестиційній фазі. Він має величезні ризики, і політичні, і економічні. Тому зарано ще бити в литаври", – наголосив експерт центру Разумкова.
Як повідомлялося, в червні президент Росії Владімір Путін заявив про те, що будівництво газопроводу "Південний потік" розпочнеться в кінці поточного року. Газопровід складатиметься з чотирьох ниток потужністю по 15,57 млрд куб. м кожна. Введення в дію першої з них поки призначено на грудень 2015 року, виведення на повну потужність (63 млрд куб. м) – на 2018 рік.
У травні заступник глави Держдуми РФ, президент Російського газового товариства Валерій Язєв заявив, що Росія може перерозподілити газ, що транспортується через Україну для поставок "Північним потоком".