Експерт: за останні роки Україна підтвердила свою непередбачуваність

12 Липня 2012, 12:48

«За останні роки Україна показала себе передбачувано непередбачуваною. Втім, в той час як багато коментаторів та експертів вже заявили про гірший сценарій: вибори пройдуть з фальсифікаціями, а Тимошенко залишиться на гратами, я вважаю за необхідне почекати і подивитись», – пише Пол.

«Здається, Київ дещо змінив свій підхід – реформи тривають, ЄС наразі бере участь в процесі Тимошенко, і новий посол ЄС в Києві Ян Томбінський має кращі стосунки з керівництвом України, ніж його попередник. Більше того, якщо ЄС серйозно ставиться до своєї мети в цьому регіоні, Україна залишається ключовою для цього процесу. Її просто не можна не враховувати», – вважає експерт.

На її думку, «ЄС повинен оточити Україну з усіх боків (увагою – Ред.), як найважливішу країну Східного партнерства, допомагаючи їй у досягненні цілей». «А це означає підтримку цілеспрямованого та постійного діалогу та зміцнення зв’язків в якомога більшій кількості областей. Очевидно, що найкращим способом для досягнення цієї мети залишаються Угода про асоціацію та угода про вільну торгівлю. І хоча не буде кінцем світу, якщо вони так і залишаться «на полиці», але це стане ганьбою для обох партнерів, які витратили багато часу та зусиль на узгодження цих документів, які мають потенціал, щоб підштовхнути Україну на шлях реформ та модернізації», – зазначає Пол.

Втім, на її думку, без укладення цих угод відносини між Україною та ЄС все одно не будуть заморожені зважаючи на те, що партнери занадто сильно пов’язані між собою в різних галузях.

«Але звичайно існує ризик, того що країна все ще залишатиметься країною, «від якої можна очікувати будь-що», – додає аналітик.