«Відміна саміту США та Росії маркує формальне завершення політики врегулювання президента Обами», – пише експерт.
На думку Трєніна, дії лідера Штатів не обов’язково спричинять кризу, але суттєво ускладнять американсько-російські взаємини: «Рішення залишить слід на відносинах між США та Росією: атмосфера розпалюватиметься, а досягнення співпраці ускладнюватиметься. Кремль, швидше за все, інтерпретуватиме дії Білого дому як знак політичної вразливості Обами та прийде до висновку про недієздатність адміністрації президента. Рішення не спричинить неминучої кризи, але взаємини не будуть настільки ж продуктивними, як колись».
Більше того, «відчуження» може просунутися навіть далі: «За політикою врегулювання, можливо, слідуватиме щось, що можна назвати контра-врегулюванням – створення більшого тиску на Росію. Дехто із тих, хто вимагав від Обами відміни його зустрічі з Путіним, бажає, аби адміністрація зробила подальші кроки. Зимові олімпійські ігри у 2014, що мають відбутися у Сочі – їх улюблена мішень. Якщо вони і не стверджують необхідності їх бойкоту, то вимагають відмови Обами та інших західних лідерів від відвідання події. Зустріч “Великої вісімки” у Росії у 2014 році також може опинитися під питанням, а “список Маґнітського”, що включає росіян, на яких Сполученими Штатами накладено санкції, може подовшати та досягти вищих щаблів влади».
«Усі ці речі символічні, але вони позначають тенденцію, розвиток якої почався у 2011 році: зрушення в бік відчуження між Росією та Заходом», – наголошує Трєнін.
«Очевидно, зусилля тих, хто прагне покарання Москви та створення тиску на неї, сприятимуть глобальному геополітичному дисбалансу», – підсумовує аналітик.