«Я думаю, що якось це питання вирішиться. Держава піде на певний компроміс. З «афганцями» і чорнобильцями важче жартувати, ніж з підприємцями», – сказав Голобуцький.
«Ви ж розумієте, що ні афганці, ні чорнобильці, від того, що в них відберуть пільги краще-гірше жити не стануть. Ми чудово розуміємо, що за цими афганцями-чорнобильцями стоять, м’яко кажучи, не зовсім прозорі структури, які просто «доять» бюджет. І з цим, так чи інакше треба було розібратися. І те, що вони сходу взяли штурмом Верховну раду, каже багато про що. За другого кандидата в президенти, яка мала 43% (голосів), збирається від сили тисяча людей. І там, не те що про штурм, там про спротив якийсь серйозний не йдеться. А тут, тільки натяк на те що щось відберуть і…», – відзначив Голобуцький.
Експерт впевнений, що влада шукатиме компроміс: «Сумніваюся, що влада все відбере. Спробують все-таки розвести. Щось забрати, щось залишити, розколоти цей рух».
При цьому Голобуцький відзначив, що «пільги – це ненормальна ситуація»: «У нас же якісь суми виділяються в бюджетах на нібито безкоштовний проїзд. Хто знає чи цей конкретний ветеран користується чи не користується отим проїздом? Хто знає куди ці гроші йдуть?»
«Ці пільги – це ще одна бюджетна діра, з якої крадуться гроші. І всі це чудово розуміють», – наголосив Голобуцький.
«У нас стільки ліквідаторів, що таке враження ніби півкраїни ліквідувало Чорнобильську аварію. Половина Верховної ради – це чорнобильці. Один раз він пролетів над зоною і вже ліквідатор», – додав він.
Нагадаємо, 20 вересня учасники акції протесту, серед яких були і ветерани-афганці, штурмували Верховну Раду, протестуючи проти прийняття законопроекту №9127, який, зокрема, надає право Кабінету міністрів самому визначати розмір пільг, залежно від наявності грошей у бюджеті.
За результатами переговорів з мітингувальниками, депутати-регіонали пообіцяли відкласти розгляд даного законопроекту. Буде створено робочу групу, яка має доопрацювати документ. Її очолить віце-прем’єр Сергій Тігіпко.