«Цього року на вибори у Київраду не варто розраховувати, Україні хоча б розібратися із проблемними округами. Для кандидата на посаду мера затягування із виборами тільки шкодитиме. Не забуваймо, що зимою знову піде сніг, і нарікання киян посилиться, і всі згадають, що у місті немає господаря», – вважає Небоженко.
З іншого боку, зазначає він, ні у ПР, ні в опозиції поки що немає кандидатів у мери столиці, які здатні перемогти. У ПР – через низькі рейтинги Галини Гереги й Олександра Попова, а в опозиції – через відсутність єдиного кандидата.
«Якщо опозиція не домовиться за єдиного кандидата на Київ, тоді їм гріш ціна. Це буде своєрідним тестом на її ефективність. Це хороший екзамен, який засвідчить, чи опозиція взагалі спроможна домовитися», – заявив Небоженко.
На його думку, за таких умов, які склалися, опозиція діє ефективно.
«Ці акції (під Київрадою – Ред.), навіть якщо вони нічим суттєвим не закінчуються, важливі для того, щоб продовжувати боротьбу. Найефективніше, звісно, підняти людей, але кияни не готові на підйом, тому опозиції залишається проводити окремі акції з політичними активістами, протестувати у ВР, звертатись за юридичною допомогою, за допомогою до представників європарламенту», – заявив політолог.
«Наразі політичні акції протесту опозиції направлені на перспективу, коли закінчиться ця влада. А побоюватись за своє майно варто мультимільйонерці Герезі, яка може представити перед чисельними судами через те, що не мала права підписувати документи», – додав Небоженко.
За словами директора політико-правових програм Центру Разумкова Юрія Якименка, наразі опозиція намагається зробити все, що в її силах.
«Судячи з останніх заяв опозиція почала звертатися до ЄС, і раніше це питання стояло на порядку денному, але питання виборів у п’яти округах парламентських було більш важливим», – зазначив він.
Якименко вважає, що «чим раніше відбудуться вибори у Київраду, тим краще для опозиції, щоб не дати сконсолідуватися владі й не дати їй закріпити свої позиції».
Як повідомлялось, сьогодні відбулась акція опозиції під Київрадою. Народні депутати від опозиції так і не змогли потрапити у будівлю Київради. Їх не пустила міліція. Відбулись сутички між мітингувальниками та міліцією.
Це не перша акція опозиція під Київрадою.
Як відомо, опозиція вважає діяльність Київради незаконною від 2 червня та наполягає на проведенні позачергових виборів. Однак всі суди з цього приводу опозиція програє.
Останнє засідання Київради відбулось 19 серпня. Тоді провладна більшість без опозиції провела засідання і за 16 хвилин ухвалила всі потрібні для себе рішення. Зокрема перерозподілила більше 300 млн грн з бюджету столиці тазбільшила штат чиновників КМДА на 37 осіб.