Проект Закону України "Про засади державної мовної політики" є актом правового шахрайства. Про це повідомив сьогодні під час слухань, організованих комітетом Верховної Ради з питань культури і духовності, доктор юридичних наук, професор Володимир Василенко.
"Весь цей документ – це акт правового шахрайства", – зазначив він.
Зокрема, за його словами, норма даного законопроекту про те, що органи місцевого самоврядування самі на власний розсуд зможуть вибирати мову для свого регіону, напряму суперечить нормам Конституції України та висновкам Конституційного суду про те, що "державність української мови є елементом державного ладу в Україні". Він також охарактеризував як не так, що не відповідає чинному законодавству, норму даного законопроекту про право на "мовне самовизначення", згідно з якою чиновники отримають право на власний розсуд обирати мову спілкування з громадянами.
За його словами, автори цього законопроекту також дають невірне тлумачення Європейській хартії регіональних та міноритарних мов, спрямованій передусім на захист зникаючих мов.
Як повідомлялось, опозиційний народний депутат Ірина Геращенко розповіла, що один із авторів мовного законопроекту, народний депутат від ПР Вадим Колесніченко, назвав обговорення у комітеті з питань культури ВР цього документу фарсом і залишив зсідання, відмовившись слухати висновки експертів.
«Шановних професорів поведінка Колесніченка, який всіх обхамив і пішов, вчергове вразила», – розповіла Геращенко.
Нагадаємо, 5 червня Рада в першому читанні прийняла законопроект №9073 про засади державної мовної політики, за який проголосували 234 депутатів за 226 мінімально необхідних.
Проектом встановлюється офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
Читайте також: Що буде з Україною років через 10, якщо запрацює мовний закон «регіоналів»