«Торг тут недоречний… Торг буває між рівноправними і рівносильними сторонами, коли переговорна сила сторін однакова, тоді є з ким і чим торгуватися. А коли ви тільки пасивний споживач монопольного продукту, а в даному випадку це дії влади, її рішення, її пропозиції, то який тут торг! І в опозиції є тільки дві можливості: або не купувати, або просто погодитися на такий «товар», – зазначив Карасьов.
Зокрема, за словами політолога, подання Віктора Януковича до Верховної Ради про дострокове припинення повноважень глави ЦВК Володимира Шаповала зумовлено, звісно, тим, що «Шаповал – не свій, він залишився від попередньої влади».
«А тому автоматично виникають сумніви в його лояльності на випадок драматизації президентських виборів 2015 року. Немає впевненості в його абсолютній лояльності, а це дуже важливо у випадку майбутніх загострень і вірогідної «надзвичайщини», за якої можуть пройти президентські вибори 2015 року. Тому ЦВК буде запропонована 100% лояльна кандидатура, стосовно якої не буде абсолютно ніяких сумнівів, дії якого не будуть під підозрою в умовах президентської кампанії 2015 року, тобто котра гратиме командну гру», – заявив Карасьов.
На думку експерта, кандидатура нового глави ЦВК окрім лояльності до влади повинна бути ще й авторитетною.
«Це має бути авторитетна, професійна постать. Можливо, Лавринович, що суміщав би і рівень компетенції і лояльність (до влади. – Ред.)», – додав він, зазначивши, що вочевидь список кандидатів не обмежується Михайлом Охендовським і Тетяною Лукаш, кандидатури яких звучали у ЗМІ.
«В принципі, Шаповал – людина гнучка. Якщо би у влади не було надмірних переживань стосовно 2015 року, то можна було би й залишити його. Навпаки це дало би певний респект владі, мовляв, людина – не «своя», але достатньо гнучка для того, щоб ЦВК зайняв нейтралітет на користь чинного президента. Але влада настільки серйозно готується до 2015 року і хоче унеможливити ризики, що навіть не погоджується на Шаповала», – заявив Карасьов і зазначив, що такі дії влади несуть і хорошу ознаку – «вибори у 2015 році відбудуться».
Як відомо, 3 червня Віктор Янукович вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень члена Центрвиборчкому Володимира Шаповала.
Іншим поданням президент вніс на розгляд парламенту кандидатуру Олександра Копиленка на посаду члена ЦВК.
Газета "Коммерсантъ-Украина" з посиланням на власні джерела повідомила, що найбільше шансів очолити ЦВК є у Михайла Охендовського і секретаря ЦВК Тетяни Лукаш, які підтримують позицію Партії регіонів при голосуваннях у комісії.
Опозиція вимагає змін до закону про Центральну виборчу комісію, зокрема щодо порядку формування комісії. За словами лідера фракції "Батьківщина", кожна фракція має мати по одному представнику в ЦВК, а також пропонує делегувати одного представник від позафракційних.