«Питання російської мови, продажу української ГТС, Митного союзу, корупції у вищих ешелонах влади – це буде використовувати і влада, і опозиція однаково. Втім, вони будуть соромитися соціальних питань, тому що як опозиція не надто захищала народ, так і влада практично нічого не робила для народу, тому це буде така зона замовчування. Крім «в’ялої» сварки не підніматимуть це питання», – зазначив політолог.
Зокрема, щодо російської мови Небоженко зазначив, що активно цю тему «регіонали» не використовуватимуть.
«Партія регіонів не може піти на реалізацію своєї 10-літньої обіцянки про надання російській мові статусу другого державного. Коли вони боролись з так званими «помаранчевими демократами», то могли легко брати цю демагогію собі на озброєння, а тепер коли Путін наступає зі всіх фронтів на Януковича, вони не можуть давати Путіну такий серйозний аргумент на його користь. Адже якщо завтра нова Верховна Рада прийме рішення про те, що в Україні вводиться друга мова російська, то це не буде допомога націоналістам Галіції, а серйозний аргумент для Росії в тому, що якщо в нас єдина мова, то чому нас розділяє кордон. І я думаю, що Партія регіонів боїться таких заяв зі сторони Кремля», – вважає політолог.
У той же час, за словами експерта, опозиція також в загальному контексті використовуватиме тему мовного питання.
«Це питання використовуватимуть для боротьби за свій електорат, як це було 2004, 2006, 2010 років», – додав політолог.
Однак, найбільш дієвим для здобуття голосів електорату, на думку експерта, матимуть теми російсько-українських відносин і корупції.
«Це будуть два способи, які використовуватиме і та, й інша політична сила. Звичайно, півкраїни буде сміятися, але інша половина – може повірити», – запевняє Небоженко.
На думку експерта, на цьогорічних парламентських виборах влада намагатиметься повторити успіх Путіна.
«Скоріше за все, влада намагатиметься повторити технологічний успіх Путіна з використанням «каруселей», завезення людей, зі 100% голосуванням у психлікарнях і тюрмах на користь Партії регіонів тощо. Хоча у нас це все буде карикатурно. Це не буде повтор напівдемократичної боротьби 2004, 2006 і навіть 2010 року. Буде все таки спроба перетворити «путінський» успіх, який до речі ще більше роздратує президента Росії, адже він дуже не любить, коли українське політичне керівництво його наслідує. Йому здається, що в такий спосіб над ним знущаються», – зазначив політолог.
Втім, опозиція і далі продовжуватиме використовувати тему засудження Юлії Тимошенко для збільшення своїх виборців.
«Звісно, це не ефективно, тому що це скоріше міжнародна проблема, проблема еліти, а не населення України. Заявам, мовляв, голосуйте за Тимошенко, тому що вона – в тюрмі, буде протиставлена «чорна» піар-кампанія, що нібито вона зрадила Україну», – вважає Небоженко.
Втім, проблема, на його думку, полягає в тому, що БЮТ використовуватиме цю тему більше, ніж потрібно, оскільки не мають програми на вибори.
«Якщо влада не має програми, то вона хоча би буде займатися демагогією, але опозиція повинна зробити певну програму виходу, а не просто критикувати», – переконаний політолог.