«Студентський рух – найбільша проблема влади. Не опозиція, не рейтингові кандидати, а саме ця молодь, бо вона не знає, що з ними робити… Цю молодь ніхто не вивчав, її не знає нинішній політичний клас… Студентський майдан не можна розігнати, домовитися чи посадити. Це ж не політичний клас чи ієрархія, не організована вертикаль. Якщо вдаватися до цього, то треба це робити з усіма його учасниками. А це – неможливо», – зазначає Карасьов.
Як зауважує експерт, покоління, що вийшло на масові протести проти призупинення євроінтеграції в Україна, – це молодь, що народилася і виросла в незалежній Україні, а тому «прагне свободи».
«Вони втомилися чекати свободу і не хочуть жити в пострадянському періоді, який продовжується і продовжується, до якого призвичаїли владу, частково опозицію. Це покоління ніхто не знає, його ніхто не вивчав. І владу страшить те, що воно невідоме», – зазначив політолог.
«Це – класний суспільний конфлікт дітей і батьків. Це покоління вже не хоче, щоб ним управляли батьки, бо з громадянської точки зору вже переросло їх. І дуже важко знайти вирішення проблеми, як цей студентський майдан стримати, обмежити, не кажучи вже про розсіювання його енергетики. Це можна співставити з тим, що було в 1991 році. Тому це сьогодні найбільш тривожна проблема влади», – вважає експерт.
Непрогнозованість дій студентів, додає Карасьов, змушує представників уряду проводити зустрічі зі студентами та пояснювати їм причини відкладення євроінтеграції.
«Ходити з цифрами і пояснювати, чому уряд взяв паузу, доводиться саме міністрам, які в цьому випадку перетрансформовуються в публічних політиків, тому що якщо студентський майдан розростатиметься, радикалізуватиметься і політизуватиметься, то першою «жертвою» може бути Кабмін, який формально прийняв рішення про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію», – зазначає Карасьов.
Він також додає, що можливість використання адміністративного тиску для перешкоджання в організації протесту може «дратувати студентів і відповідно радикалізувати їх».
«До них відносяться як до малих дітей, а вони переросли політичний клас в цілому, не кажучи про окремих представників влади», – додав він.
Нагадаємо, Євромайдан у Києві триває з 21 листопада після розпородження Кабміну про призупинення підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Сьогодні у столиці близько 15 тисяч студентів прийшли на Майдан Незалежності, де триває мітинг за підписання угоди про асоціацію з ЄС. Протести охопили й інші регіони України.