Експерт: відміна Януковичем призову створила колізію в роботі військкоматів

17 Жовтня 2013, 14:57

«Указ президента про відміну призову до Збройних Сил і збереження його для внутрішніх військ (ВВ) МВС має дивну логіку, оскільки він створює колізію в роботі військкоматів, які підпорядковані Міноборони. Було б зрозуміло, якби документ передбачав повне скасування призову для всіх військових формувань держави. Тоді б військкомати змогли сконцентруватися на роботі з потенційними контрактниками, як для армії, так і ВВ. Проте тепер їм доведеться відволікатися на призовну роботу для МВС», – пояснив Згурець.

Він не виключає, що відсутність механізму подібної міжвідомчої співпраці за нових умов створюватиме певні труднощі в роботі військових комісаріатів.

«Можливо такий механізм відпрацюють під час майбутніх кількох призовів наступного року, але така «розвідка боєм» не завжди виправдана», – вважає експерт.

Водночас, він висловив припущення, що цим указом Віктор Янукович хотів продемонструвати, що виконує свої попередні обіцянки щодо переходу армії на контрактну основу, що опосередковано свідчить про неофіційний початок виборчої кампанії 2015 року.

«Але залишається незрозумілим, чому ВВ, які також комплектують деякі свої підрозділи контрактниками, не перевести повністю «на контракт». З іншого боку, це можна пояснити, що, мовляв, армії з її складною технікою потрібні контрактники, а ВВ, які не мають складного озброєння, можуть обійтися призовниками. Хоча, така логіка «кульгає», – зазначив Згурець.

Він не виключає, що цей указ, в контексті майбутніх президентських виборів, має більше політичний, а не суто прикладний характер, який йому намагається надати влада.

Тиждень.ua звернув увагу, що в указі президента не відображено ще одне військове формування, яке комплектувалося призовниками – колишні залізничні війська, а зараз – Державна спеціальна служба транспорту (ДССТ) у складі Міністерства інфраструктури.

Як з’ясувалося, з наступного pоку підрозділи ДССТ комплектуватимуться виключно на контрактній основу.

«Ми повністю відмовляємося від призовників і переходимо на комплектування підрозділів контрактниками, оскільки, у нас використовується достатньо складна техніка. Для того, щоб призовник міг нею управляти. На його навчання витрачається половина терміну служби», – розповів Тиждень.ua прес-секретар голови Адміністрації Держспецтрансслужби Володимир Коркодим

Як повідомлялось, 14 жовтня президент Віктор Янукович підписав указ про останній призов та перехід на формування Збройних Сил за контрактом.

Призов на строкову службу збережеться лише у внутрішніх військах.

Позначки: