"В умовах соціальних мереж утрати просто нереально приховувати. На даний момент майже щодо всіх військових підрозділів, які беруть участь в АТО, створені тематичні форуми або спільноти, де сидять передусім родичі та знайомі військовослужбовців. Вони явно не пропустять інформації про загиблих. Так само більшість вояків мають вихід в інтернет, і вже через кілька хвилин після бою нерідко самі пишуть про те, що в моєму взводі, наприклад, щойно загинув такий-то, а такі-ось поранені", – зазначив Тинченко.
"Є ще питання офіційного підтвердження смерті, тобто ідентифікації тіла. Поки останків немає, в родини до останнього може залишатися надія, що її близький живий: поранений, у полоні, загубився тощо. Унаслідок цього виникають ситуації, коли стосовно загиблих немає певності", – додав він.
"Скажімо, накрило частину «Градами», зрозуміло, що тіла будуть дуже сильно пошматовані, що в деяких випадках навіть рештки важко знайти. Очевидна річ, що хлопці загинули, й вони потім арифметично навіть входять до загальних цифр РНБО. Але їхніх конкретних прізвищ, допоки немає офіційного впізнання тіл, не називають. І це викликає багато приводів для чуток про "страшні втрати, які приховує командування", і про те, що "влада бреше", – зауважив Тинченко.
Повний текст інтерв'ю з Ярославом Тинченком щодо інформаційної безпеки України читайте у №33 "Українського тижня".