За словами експерта, в Україні досі існує ймовірність вибухів на складах із боєприпасами.
«Причиною останніх випадків вибухів на складах із боєприпасами в Україні було самозагоряння пороху, який перебуває у неналежних умовах зберігання. Ці умови разом зі спекотною погодою створюютьпідвищену небезпеку», – наголосив пан Мельник.
За його словами, найбільша проблема у зберіганні боєприпасів полягає в тому, що в Україні їх дуже багато.
«Головна небезпека – це те, що у нас запаси боєприпасів значно більші, ніж країна здатна знешкодити. Щороку програма утилізації не виконується через недофінансування. Одночасно термін знешкодження боєприпасів, які перебуває у розпорядженні Збройних сил, спливає, тому частина боєприпасів утилізується, а частина з’являється. Можна із упевненістю сказати, що найбільша небезпека – це надзвичайно велика кількість надлишкових боєприпасів, у яких скінчився термін придатності», – сказав Мельник.
Він також відзначив, що ймовірність вибухів на складах боєприпасів значно підвищується по мірі спливання термінів їхнього зберігання.
«Небезпека також полягає в тому, що вибухові речовини, які є у цих боєприпасах, часто, особливо в умовах неналежного зберігання, міняють свої хімічні властивості. Наприклад, той самий порох не має властивості до самозаймання, а після закінчення терміну придатності може спалахнути без усілякого втручання. Не останню роль грає людський чинник, який був основною причиною останніх надзвичайних подій на українських складах», – наголосив Мельник.