Експерт: в Україні немає запиту на сильну проросійську партію

Акценти
20 Травня 2013, 15:45

Коментуючи відповідні заяви директора Інституту країн СНД, екс-депутата від «Єдиної Росії» Костянтина Затуліна, політолог зазначив, що вони нагадують розпач і попередження.

«Розпач – від розуміння того, що Партія регіонів не буде проросійською партією. В опозиції партія  може гратися з проросійськими і антизахідними гаслами. Але якщо вона стає владою, змушена робити те, що збігається з намірами всього правлячого класу і з державним інтересом, а не з інтересом цієї партії чи окремих політиків. Крім цього, це (заява Затуліна – Ред.) – своєрідне попередження: мовляв, якщо не будете (влада чи ПР), дослухатися до нас, то ми тут (в Україні – Ред.) щось будемо робити. Але що – ніхто не знає, навіть ті, хто є ініціаторами цієї заяви», – вважає експерт.

На його думку, перспектив у створенні такого руху немає, незважаючи на те, що в Україні формально існує декілька таких партій.

«А де ці (проросійські – Ред.) партії? Хіба вони визначають політичну гру? Це говорить про те, що в Україні немає запиту на сильну проросійську партію. Немає запиту ні в еліт, ні у виборцях… Є певний запит на те, щоб не розвивати відносити з Російською Федерацію, щоб залишати з нею сусідські стосунки», – зазначив Карасьов.

Водночас експерт піднімає питання: хто очолить таку проросійську партію у випадку її створення.

«Чи є в Україні сьогодні нове покоління проросійських політиків? Партія регіонів як динозавр «пережовує» всіх проросійських політиків і рухів, інтегруючи їх в свою партійну структуру. Наприклад, Марков – керівник партії «Родіна» з Одеси. Він сьогодні депутат від Партії регіонів, хоча й мажоритарник. За допомогою адміністративного ресурсу Партія регіонів не дасть «розгулятися» якимось партійним проектам. А певні проросійські настрої заберуть на себе або комуністи, або частина Партії регіонів, в тому числі використовуючи адміністративний ресурс», – вважає Карасьов.

Він прогнозує, що проросійські партії, котрі вже зареєстровані в Україні, існуватимуть у «сплячому режимі».

Як повідомлялось, на нещодавній скандальної конференції в будинку Москви в Севастополі «Російський рух України: проблеми і надії» Костянтин Затулін недвозначно натякнув про необхідність створення нового проросійського руху в Україні, який міг би натиснути на Партію регіонів і нагадати їй про передвиборчі зобов'язання щодо слов'янської єдності і зближення з Росією.

Пізніше він зазначив, що новий проросійської рух має стати своєрідним антифашистським фронтом в Україні.

94