Експерт: в Україні кількість і якість хакерських атак на сайти влади зростатиме

24 Липня 2013, 14:29

За його словами, хакерські атаки здебільшого спрямовані на сайти органів влади і великих ЗМІ.

«Для багатьох хакерів – це елемент тренування. Вони постійно шукають "дірки" в безпеці та можливості зламів систем. Звісно, мова йде в першу чергу про сайти державних органів влади і великих ЗМІ, зважаючи на резонанс, який можна викликати такими атаками. Крім цього, в Україні протестні настрої – це один з основних драйверів, що підштовхує людей (до хакерських атак. – Ред.). Зважаючи на політичну ситуацію і дивлячись на тенденцію, кількість таких нападів зростатиме, як аматорських, так і професійних», – вважає експерт.

Він нагадує, що пік хакерських атак органів влади в Україні припав на січень-лютий минулого року, коли припинив роботу найбільший в Україні сервіс зберігання інформації EX.UA.

«Хоча тоді атаки мали аматорський характер, а не професійний. Просто кілька тисяч людей масово намагалися зайти на сайти державних органів, від чого ті переставали працювати. Більшість державних сайтів в Україні мають дуже низький рівень захисту. Найбільш захищені – лише сайт уряду, Верховної Ради та президента. Натомість «покласти» інші сайти при бажанні не дуже складно. Однак, для хакерів вочевидь це не є великим викликом, тому ніхто цим не займається», – зазначив Саваневський.

Як зауважує експерт, українські сайти атакують і з-за кордону.

«Більшість правильно організованих атак робляться через розподілені системи, і атака може відбуватись одночасно з багатьох країн. Водночас у порівнянні з країнами Заходу в Україні ці атаки – несерйозні. Найбільш активно вони поширені в США, де намагаються зламати системи не лише американські, а й китайські, арабські чи європейські хакери», – додав експерт.

Нагадаємо, за результатами дослідження «Лабораторії Касперського» Україна посіла 17-те місце в списку країн з найвищим відсотком комп'ютерних атак. 

У березні вона стала четвертою серед країн світу, з території яких здійснюється найбільше кібератак.

Водночас, як повідомлялося, в 2012 році в Україні з особистих рахунків фізичних осіб зникло 11,4 млн грн. в результаті шахрайських операцій в інтернеті.