"У Франції та Німеччини є багато тем, в яких існують розбіжності. Зокрема – у питанні розвитку атомної енергії. Після аварії на "Фукусімі" Німеччина почала закривати свої атомні електростанції. У Франції ж вважають навпаки – атомна енергетика має розвиватися", – сказав Олів'є Падіс, зазначивши, що в цьому питанні Франція, радше, має більше спільного з Великою Британією.
"У Франції хочуть, аби політичні рішення приймалися швидко, у Німеччині – навпаки. І якщо у цій державі приймають якесь рішення – то воно має значний консенсус. Коли канцлер Німеччини презентує свою думку в Брюсселі – політик має представити свою точку зору парламенту, який повинен її ухвалити. У Франції ж рішення президента набуває чинності наступного дня. Однак, його можна так само швидко переглянути", – наголосив Падіс.
Також він наголосив, що у Німеч чини та Франції немає спільного бачення розбудови Європейського Союзу: "Немає єдиної думки – хочемо ми бачити ЄС федерацією чи ні. Оскільки немає однакової точки зору на саме поняття «федерація». У французів – це утопія, про яку зрідка згадують, якщо мова заходить про ЄС. Для німців же федерація – конкретний проект, оскільки Німеччина, по суті, вже є федеративною країною. Тож німці чітко бачать, що потрібно робити».
Марк-Олів'є Падіс – професор літератури, головний редактор журналу Esprit, віце-президент аналітичного центру Terra Nova, член редколегії веб-порталу журналів Eurozine, член редакційної ради журналу Recherches familiales. Викладає магістрам європейських студій Інституту політичних досліджень Sciences Po в Парижі.