Експерт: в опозиції точиться боротьба за політичне лідерство

Акценти
13 Листопада 2012, 14:03

«Йде боротьба за політичну ініціативу, політичне лідерство. Не забувайте, що і Гриценко, і Кличко, і Тягнибок, і Яценюк – усі четверо збираються балотуватися в президенти. А звідси є дивна поведінка усіх чотирьох, яку можна розглядати і як недовіру один до одного, і як спробу отримати якусь політичну перевагу на цілий рік вперед», – зазначив Небоженко.

Коментуючи відмову лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка підписати заяву про спільні дії опозиції експерт відзначив: «З одного боку у Гриценкові бачать людину рішучу, бойову, яка багато зробила для формування опозиційності, навіть опозиційної культури в Україні. А з іншого боку небажання підписати ті речі, про які, здавалося б, вже два місяці всі говорять – це насторожує».

«Я розумію, можливо він пропонує зробити їх більш серйозними або більш розумними. Або ж почекати. Але так теж не можна», – наголосив Небоженко.

«Опозиції треба починати роботу з маленького кроку. Україна не буде чекати, поки опозиція з’ясовуватиме, який текст гарніше», – зазначив він.

На думку експерта, Гриценко у новому парламенті «різко дистанціюється від президентської стратегії Яценюка».

«У нього, думаю, буде власна група, власний погляд. З політологічної точки зору, це правильно. Він дистанціюється, щоб залишитися відомим, бути видимим, а не стати тінню Яценюка», – зазначив Небоженко і додав: «Поки відомо лише одне, що він все-таки людина чесна. Я його знаю як людину порядну».

У свою чергу голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко відзначив, що при всіх позитивах у лавах опозиції «зараз є внутрішня  проблема – радикальна позиція, радикальне крило, неформальним лідером якого є Гриценко, що закликає до дуже радикальної позиції – не брати депутатські мандати». «Тобто вище всього опозиційна честь, а все решта – дурниці», – зазначив Фесенко.

90