Коментуючи періодичне знесення пам’ятників Лєніну на території України, вона зазначила:
«Якщо немає держаної системної політики, щоб ліквідувати пам’ятники диктаторам, котрі наробили біди для історії України, то громадськість робить це сама. Факт того, що відбувається з пам’ятниками Лєніну, які колись були поставлені за державні кошти і тепер держава їх намагається утримувати, а люди їх зносять, означає, що українське суспільство готове не тільки до тверезого сприйняття минулого і розуміння, що відбувалося, але й сказати, що в майбутнє не піде разом з символами тоталітаризму».
У країні, що дивиться в майбутнє, за словами Ясиневич, "не повинні міститися прояви пошани до тоталітаризму і осіб чи організацій, які здійснювали такі злочини".
«Інакше мине час, відійдуть люди, які це бачили на власні очі, і молодь думатиме, що якщо стоїть пам’ятник, то ця особа чи її діяння варті уваги. А якщо їх пам’ятають, значить їх вчинки можна повторити», – вважає вона.
За порівнянням експерта, Україна перебуває на рівні Грузії з країн колишнього Радянського союзу, котрі намагаються «виборсатися з такого минулого».
«Ми далеко не останні і далеко не перші серед країн колишнього Радянського союзу, котрі ще намагається виборсатися з обійм минулого. Україна перебуває десь на рівні з Грузією, намагаючись знайти своє місце в майбутньому», – додала Ясиневич.
Нагадаємо, у Новоград-Волинську за рішенням депутатів міськради мають знести постамент Лєніна з центральної площі міста.
У червні міськрада міста Шпола на Черкащині прийняла рішення про демонтаж пам’ятника Лєніну.