«Олігархи, які вивели гроші з України, цього бізнесового пекла, ніколи, ні під якими пістолетами і т.д. не повернуть їх назад в Україну», – сказав експерт.
На його переконання, українські капітали будуть перебазовуватись на інші території, де знижені податки з доходів.
Однак є й інша версія. За словами Ланового, українські можновладці занепокоєні кіпрськими подіями. «З іншого боку, я думаю, що наш уряд та наші бізнесмени теж занепокоєні. Тому що зараз починається такий цікавий процес, що в Європі купують українські облігації. Хоча в минулому році не купували. І на початку Нового року була негативна переоцінка рейтингу України», – сказав він.
На його думку, це можна пояснити або запропонованими високими процентними ставками, або, ймовірно, скуповуванням акцій для підтримки влади. «Або влада запропонувала дуже високі процентні ставки, але я не думаю, що так легко можна піднімати ставки – це процес керованого характеру. А другий висновок, який напрошується, що почали вкладати в наші облігації олігархи, які тримають гроші закордоном для підтримки режиму. Ця версія не перевірена, але щось говорить про те, що дуже активно почали купувати українські державні облігації закордоном», – сказав Володимир Лановий.
Експерт також наголосив, що реакція Росії виказує зацікавленість у блокуванні кіпрського податку на депзоти. На його переконання, візит делегаціъ, на чолі з міністром фінансів Кіпру Міхалісом Саррісом до Москви, мав на меті не лише обговорення нових умови погашення кредиту, виданого Росією в 2011 році. «Мабуть закулісно, точніше, те що ми не чули, ця розмова була про те, щоб вони не вводили такий податок. Тому що Росія і власники цих капіталів дійсно постраждають», – сказав він.
«Фактично, кіпріотів викликали в Москву під приводом того, що давайте поговоримо про можливе кредитування. Але далі радник президента Сергій Глазьєв каже нісенітницю абсолютну (запрошує приєднатись до Євразійського економічного співтовариства – Ред.). Аргументи зажди одні і ті ж – давайте до нас в обійми, і тоді ми вас задушимо. Так і Кіпру запропонував. Я думаю, це був привід, але насправді цей контракт був саме таким, що видає дуже високу зацікавленість Росії у цих подіях» – сказав він.
Разом з тим, попередню заяву президента Росії Владіміра Путіна, який назвав ймовірне рішення про введення додаткового податку на банківські вклади на Кіпрі несправедливим, непрофесійним і небезпечним, експерт вважає такою, що показує втручання у внутрішній справи: «Це досить дивно реагувати на дії певних парламентів та урядів. Я думаю, це і є втручання у внутрішні справи. Тому що це все приватні відносини. Як може глава держави звертатись до іншої держави та коментувати внутрішні події?! Це, як завжди виглядає, що це в зоні інтересів (знаходиться – Ред.) Росія»..
«Я думаю багато бізнесменів потрапили в пастку. Не можна було в один кошик складати всі свої продукти, так би мовити. Думали, що це назавжди, але такого не буває», – додав Лановий.
Як повідомлялось, на думку колишніх заступників голови Нацбанку, обсяг українських фінансів на Кіпрі становлять від $12 до 25 млрд.