«Українська влада не сприймає угоду про асоціацію та вільну торгівлю як стратегічний напрямок руху країни в найближчому майбутньому. Замість цього угоду вважають засобом досягнення короткотермінових цілей, наприклад, покращити економічну ситуацію в Україні, що б допомогло переобранню Януковича в 2015 році», – переконаний експерт.
«Незважаючи на заяви української влади про прискорення заходів, необхідних для підписання угоди про асоціацію, значний прогрес у здійсненні реформ, яких вимагає ЄС, залишається невизначеним. Попередній досвід відносин між Україною і ЄС свідчить, що країна часто приймає необхідне законодавство, але має проблеми з його виконанням…Імовірність того, що реформи будуть реалізовані найближчим часом зменшується також через серйозні економічні труднощі, з якими Україна наразі зіткнулась, і які багато в чому визначають її зовнішню політику.
Українська влада продовжує шукати нові джерела фінансової допомоги, хоча умови, на яких ці кошти надаватимуться, можуть суперечити принципам угоди про вільну торгівлю з ЄС або не сприятимуть реалізації вимог ЄС.
Більш вірогідним сценарієм для цієї угоди є те, що влада України розраховує на тривалий процес виконання правил угоди про вільну торгівлю, що дозволить поступову адаптацію країни до мінливого нормативно-правового середовища», – відмічає Любашенко.
Читайте також: «Вікно можливостей» для інтеграції з ЄС зачинять в Україні