Прогноз провідних світових рейтингових агенцій щодо рейтингів урядових облігацій на майбутнє лишається негативним.
«Вони мають рацію: що довше зберігатимуться дисбаланси в економіці, то в гірше становище потраплятимуть емітенти облігацій, які працюють у системі. Це стосується всіх без винятку», – вважає Шавалюк.
За його словами, схоже, влада нарешті зрозуміла, що ситуація критична, і заметушилася.
«Місія МВФ, приїзд якої до Києва ще кілька місяців тому планувався на листопад – грудень, прибула в жовтні. Вона знову була невблаганною й далі наполягала на підвищенні тарифів на газ і тепло для населення, більшій гнучкості валютного курсу, а тепер ще й на зменшенні дефіциту в державних фінансах. За інформацією ЗМІ, Янукович таки пристав на вимоги Фонду. Але вже за кілька днів публічно заявив, що тарифи на газ і тепло для населення не піднімуть за жодних обставин. Отже, домовитися знову не вдалося», – вважає експерт.
Саме тому на грудень намітили черговий візит МВФ.
«На той момент уже буде відомо, чи наважиться Євросоюз підписати Угоду про асоціацію з Україною, тож рішення МВФ не забариться. А поки торги тривають, економіка входить у піке й Україна дедалі більше нагадує Грецію, ВВП якої втратив третину за шість років. На черзі масові звільнення, про які відкрито заговорили промисловці та олігархи. І вже зовсім скоро буде зрозуміло, чи нинішня влада настільки безнадійна, якщо навіть у таких умовах сподіватиметься лише на фарт, чи, може, саме від неї дочекаємось усунення штучних дисбалансів, щоб уникнути ще більших економічних проблем». – наголошує Шавалюк.
Детальніше читайте статтю «Неочікуване покращення» в журналі «Український тиждень»№46