Експерт: Україні поки не загрожує апокаліптичний сценарій

13 Березня 2012, 16:25

«Я не бачу на сьогоднішній день передумов для гіперінфляції. Проте, питання стабільності цін і валюти залишаються на порядку денному. Однак, за даного розвитку подій я не готовий передрікати гіперінфляцію, такий апокаліптичний сценарій», – сказав Бураковський.

За його словами, очевидною ознакою того, що в країні зростає імовірність гіперінфляції, є стрімкий ріст цін.

«Якщо з місяця в місяць ціни зростатимуть дуже швидко і традиційні тенденції, як зниження цін влітку (наприклад, на сезонні товари – ред.) не працюють і ціни продовжують зростати – тоді ясно, що така кумулятивна динаміка теоретично може призвести до гіперінфляції», – зазначив експерт.

«Влада, яка піде на сьогоднішній день на гіперінфляцію – приречена…  1993 рік показав, що жарти, ігри з гіперінфляцією є дуже небезпечними», – додав він.

Окрім цього, економіст прокоментував прийнятий міністерством фінансів документ «Фінансова звітність в умовах гіперінфляції».

«Пояснення Міністерства фінансів мене задовольняє. Є дійсно питання, пов’язані з бухгалтерським обліком. Якщо, не дай Боже, виникають якісь проблеми, то, зрозуміло, вони мають відповідним чином бути відображені в обліку», – зазначив Бураковський.

«Мені це нагадує ситуацію, яка була за часів Тимошенко, коли змінили певні статистичні підходи і одразу з’явилися з іншого боку звинувачення в тому сенсі, що, мовляв, приховується статистика», – додав експерт.

Нагадаємо, депутат від БЮТ Сергій Соболєв вважає, що затвердження Мінфіном цього документу свідчить про те, що уряд готується до гіперінфляції.

На думку екс-міністра економіки, президента Центру ринкових реформ Володимира Ланового, яку він висловив в коментарі Тижню, існує 60% вірогідність того, що на початку 2013 року в Україні буде гіперінфляція.