Експерт: Україна за два роки дожене Європу за рівнем покриття інтернетом

23 Жовтня 2013, 17:53

«Інтернет-користувачів в Україні зараз 20 млн, що становить близько 52% населення віком від 15 років. Хоча можливість підключитися до інтернету має значно більше людей – близько 85% населення. Водночас найбільше інтернетом користуються, звісно, у містах-мільйонниках і в Києві. Але якщо не враховувати столицю, то переважає кількість користувачів на Сході України, де більш урбанізоване населення, воно сконцентроване в містах. У центральній Україні і на Заході – трохи менше, оскільки значна частина населення там живе в маленьких населених пунктах і селах, куди економічно не дуже вигідно «тягнути» інтернет», – заявив він.

Саваневський зауважив, що з кожним роком рівень проникнення інтернету в Україні зростає на 20-25%.

«Зростання відбувається, в першу чергу, за рахунок малих населених пунктів. Натомість в Києві, наприклад, рівень проникнення майже не змінюється останні 1,5-2 роки. Якщо говорити про вікову динаміку інтернет-користувачів, то найактивніше зараз зростає кількість населення старшого віку – 50 років і більше, що починають долучатися до інтернету за своїми дітьми, чи внаслідок вимог на роботі», – зазначив він.

Водночас експерт прогнозує, що впродовж наступних двох років кількість інтернет-користувачів зросте до 70-75%, а далі різко скоротиться.

«Якщо ж говорити про рівень покриття інтернетом населених пунктів, то з появою та розвитком 3G-інтернету в найближчих два роки в будь-якій точці України матимемо доступ до повноцінного інтернету. Він буде мобільним, але це буде хороший інтернет. Достатній для того, щоб навіть дивитися фільми», – додав Саваневський.

Нагадаємо, нещодавно Єврокомісія повідомила, що в Європейському Союзі – 100% інтернет-покриття населених пунктів.

Позначки: