Експерт: У звернення Януковича не вірять навіть ті, хто його писав

26 Листопада 2013, 15:50

«Це дуже дивний виступ. Янукович зазвичай звертається або до своїх виборців, або до киян, а це розпорошене звернення. З одного боку, він наче звертається до пенсіонерів, але вибачається перед Сходом, а з іншого боку, дає якусь надію Центру й Заходу щодо євроінтеграції. Мені як політологу, який кілька разів дивився це звернення, адресна аудиторія цього виступу незрозуміла», – зазначає Небоженко.

За його словами, це, швидше за все, «було чергово-формальне звернення».

«Навряд чи після цього звернення Янукович матиме збільшення впливу на свій на електорат і на Євромайдан. Але одне зрозуміло, президент, як і колись, впевнений у тому, що він головна ланка у зовнішній політиці України. Хоча ті 100 тисяч людей, які вийшли у Києві на Євромайдан, показали більший аргумент для Європи, що вона на правильному шляху щодо України, ніж Янукович», – вважає політолог.

За його словами, у звернення Януковуича «не вірять навіть ті, хто писав йому цей текст».

На думку голови правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, цей виступ «достатньо поміркований, неконфліктний».

«Це стиль Януковича – він ніколи не поспішає із рішенням, він свідомо бере паузи й вичікує. Цей виступ наче демонструє, що переговори продовжаться, торгівля із Заходом і Росією триває. Це знову затягування часу, демонстрація, що влада продовжує євроінтеграцію попри проблеми й економічні чинники», – наголошує Фесенко. 

Як повідомлялось, 25 листопада президент Віктор Янукович звернувся до українського суспільства, пояснивши свою позицію щодо євроінтеграції.

Як стверджують у прес-службі Януковича, найближчим часом президент зробить широке інтерв’ю на телебаченні.