На думку експерта, ЄС має звернути увагу на підхід власних інституцій до тих чи інших справ. Так, за її словами, інституції ЄС часто є непринциповими, особливо Європарламент, і Європейська народна партія, зокрема. Останніми прикладами такого підходу стало прийняття Європарламентом двох різних резолюцій щодо України та Грузії. Так, в резолюції щодо України парламент засудив владу за «вибіркове правосуддя». Втім, в резолюції по Грузії навіть не було згадано факту позбавлення грузинського громадянства кандидата в президенти Бідзіна Іванішвілі, хоча багато спостерігачів назвали цей інцидент політично мотивованим.
І партія Тимошенко, і партія грузинського президента Саакашвілі є асоційованими членами Європейської народної партії, котра в свою чергу має найбільшу групу в Європарламенті та впливає на розробку резолюцій.
На думку Аманди Пол, ЄС нічого не виграє від дезінтеграції з Києвом. Навпаки, вважає вона, через відхід ЄС від України ситуація в країні може стати все більше непередбачуваною та нестійкою, що підірве політику ЄС із демократизації та збільшення свобод в регіоні.
На її думку, ЄС не повинен відкладати підписання угоди про асоціацію, яка в ідеалі мала би містити посилання на статтю 49 (стаття договору ЄС, в якій йдеться, що будь-яка європейська країна, яка дотримується принципів ЄС, може подати заявку на вступ до ЄС – Ред.). «Включення такого посилання стане набагато сильнішим інструментом в полегшенні процесу реформ в тому числі судової системи України «юрського періоду», яка зараз потребує негайної уваги», – пише експерт.
Більше того, Пол вважає, що ЄС має створити спеціальний інструмент моніторингу забезпечення прихильності Києва європейським ідеям, який можна було б представити на майбутньому саміті. «Коли на стіл кладуть справжні стимули, прогрес зазвичай буває. Це вже доведено на прикладі плану дій з лібералізації візового режиму, який став успіхом для керівництва України. ЄС може використати угоду про асоціацію таким же чином», – зазначає Пол.