У разі припинення транзиту російського газу українським маршрутом із реверсом виникнуть серйозні труднощі. Про це в черговому номері "Українського тижня" пише оглядач Олександр Крамар.
"Вирішити цю проблему можна, лише якщо дотиснути європейських споживачів та Газпром і перенести точку продажу російського газу на східний український кордон, а не західний, як є зараз. Чи вдасться це зробити – відкрите питання. Адже балканським споживачам та Італії в разі реалізації «Турецького потоку» справді може бути вигідніше купувати газ на кордоні Туреччини та Греції. А український маршрут збереже очевидні переваги хіба що для Угорщини, Словаччини та Австрії", – переконаний оглядач.
За його словами, у Нафтогазі сподіваються на суттєве збільшення видобутку традиційного газу, обсяг якого до 2020-го міг би сягнути 27–29 млрд м³.
"Утім, для цього потрібне різке зростання інвестицій, а відтак і підтягування цін на блакитне паливо внутрішнього видобутку до рівня імпорту, а також утримання в розумних межах податків та зборів на його видобування. Із цим наразі спостерігаються проблеми, а політики-популісти і далі наполягають на згубному для внутрішнього видобутку утриманні за його рахунок занижених цін на паливо для населення.
Зменшити негативні наслідки можливого припинення транзиту російського газу українською ГТС, а відтак і дефіциту його фізичних обсягів у ГТС Словаччини та Угорщини здатне будівництво інтерконекторів між Україною та тими країнами, які отримуватимуть до 2020 року значні обсяги з альтернативних джерел", – наголошує Крамар і додає, що йдеться про вже розпочату співпрацю з оператором ГТС Польщі Gas-System щодо збільшення пропускної спроможності польського маршруту постачання газу до України з нинішніх 1 млрд м³ до 8–9 млрд м³.
"А також про відновлені переговори з Румунією про поставки нам блакитного палива через цю країну з Балкан, куди воно може надходити як із газопроводу TANAP, так і з термінала скрапленого газу, що може бути збудований на півночі Греції", – зауважує оглядач.
Детальніше читайте у черговому номері журналу «Український тиждень».