При першому порушенні «мінських домовленостей» від 12 лютого Захід здійснить масштабну економічну блокаду. Таку думку висловив в коментарі Тиждень.ua політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.
«Думаю, що це тактичне вирішення конфлікту, але воно не знімає стратегічної проблеми України в залагодженні російського конфлікту. Воно не може бути виконане до кінця через суперечності сторін і незацікавленість Росії і бойовиків у повному виконанні цих домовленостей у повному обсязі, адже завершилось контролем України на українсько-російському кордоні», – заявив експерт.
За його прогнозами, рано чи пізно «мінські домовленості» будуть зірвані, і в інтересах російської сторони.
«Після цього почнеться зовсім інша фаза у Заходу – від тактики умиротворення агресора перейде до його покарання», – вважає Горбач.
На його думку, це передбачить збільшення кількості санкцій.
«Довіра до російської сторони розмита й підірвана, перше порушення російською стороною чи бойовиками сьогоднішнього документу надасть Заходу сигнал діяти в інший спосіб. Вестиметься робота не для того, щоб він заплатив якусь ціну, а на те, щоб він не зміг заплатити ніяку ціну. Це буде поєднання економічного тиску й блокади Росії з фінансовою і військовою підтримкою Україні», – наголошує Горбач.
На його переконання, комбінація цих двох підходів у середньостроковій перспективі дасть результат.
«Путін не хоче виграти цю війну, а хоче нанести поразку Заходу й США, тобто комбінація «win/win» не задовольнить полковника КГБ Владіміра Путіна», – наголосив він.
Читайте також: Жодних вимог до Путіна. Мінські угоди в аналітиці світових ЗМІ
Згідно з досягнутими домовленостями, у «нормандському форматі» будуть відбуватися регулярні зустрічі для того, щоб контролювати виконання домовленостей.
«Зустрічі ще можуть бути, але не за участі перших осіб», — вважає Горбач.
Нагадаємо, 12 лютого, були оприлюднені результати багатогодинних переговорів у "нормандському форматі" в Мінську.
Переговори голів держав тривали з 19:30 11 лютого.
Спочатку лідери держав спілкувалися наодинці. Пізніше до них приєдналися голови МЗС та учасники делегацій.
Згодом лідери країн знову продовжили спілкуватися наодинці.
Коментуючи досягнуті домовленості, уповноважена президента з врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що ключовою для України є домовленість про режим припинення вогню з 15 лютого та відмова від будь-якої федералізації України. Говорячи про лінію розмежування, Геращенко заявила: "Українська сторона стоїть на Мінському протоколі".
Читайте також: Повний текст документів, ухвалених на переговорах в Мінську