«На жаль, наші льотчики працюють скрізь… Не виключено, що вони працюють у Лівії», – сказав експерт і пояснив, що умови життя українських офіцерів та їхніх сімей у 90-х роках минулого століття були вкрай важкими, незадовільними.
За словами Ткаченка, лише у компанії «Українські вертольоти» працюють 230 військовослужбовців запасу, які звільнилися з лав Збройних сил України у відносно молодому віці і шукали кращих умов праці у цивільному житті.
«Тому, з одного боку, звичайно, прикро, що у «гарячих точках» працюють наші співгромадяни. Зрозуміти їх можна. Виправдати – ні», – зазначив він.
За словами експерта, «це як наркотик». «Їх завжди буде притягувати той ризик, ті гроші. Тому я не виключаю, що в літаках Каддафі можуть бути наші пілоти. Але я сподіваюся, що у бойових діях проти мирного населення, я думаю, вони участі не беруть», – переконаний Ткаченко.
Як повідомлялось, за інформацією ЗМІ, в Лівії перебуває близько 800 українців, проте багатьом з них, в першу чергу тим, хто працює в госпіталях на підконтрольній Каддафі території, у зв'язку з військовим конфліктом у країні підвищили зарплату і тому вони не наважуються їхати.
Готові в даний час покинути Лівію і повернутися на батьківщину близько 150 українців. За ними відправили великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський».
Станом на 21 березня із Лівії було евакуйовано близько 450 українців.