"У відносинах Європи з Україною визначальними є стосунки європейських країн з Росією. На стосунки з Україною впливає діяльність Росії у Європі та, перш за все, щодо України. На превеликий жаль, Україна має не так багато союзників у ЄС, можливо, так можна назвати Польщу і Литву, а решта країн є партнерами".
За його словами, одночасно вони є партнерами і з нашим нинішнім ворогом Росією, "тому зміна їхнього ставлення до нас залежить від зміни відносин з Росією".
"Можна констатувати, що наші європейські партнери надзвичайно налякані поведінкою їхнього партнера Російської Федерації, більш того, вони навіть залякують Україну, що Путін готовий воювати відкрито, повномасштабно з Україною. Таким чином, наші європейські партнери прагнуть змінювати нашу позицію, але я думаю, що це носить тимчасовий характер і українському політичному керівництву важливо вистояти перед цим зовнішнім тиском: не піддатися на умовляння партнерів і шантаж країни агресора. В такому разі Україна має всі шанси вийти переможцем з нинішньої ситуації", – вважає Горбач.
Також експерт не схильний перебільшувати роль російських лобістів та пропаганди у стосунках між ЄС та Росією: "Ніяка пропаганда і піар не зроблять нічого на тому місці, де немає якихось підстав чи інтересів. Звісно, ця російська пропаганда, дипломатична робота, корупційні зусилля багатолітні – спрямовані саме на те, щоб впливати на думку політичних діячів у ЄС та ними маніпулювати. Тут не важлива першопричина, важливіший результат та наслідок".
Як повідомлялося, канцлер Німеччини Ангела Меркель 14 липня закликала українську владу "якомога скоріше перейти до прямих перемовин з сепаратистами", щоправда наступного дня у розмові з президентом Петром Порошенком Меркель повідомила, що її слова "неправильно витлумачили".