Експерт: У Черкасах відшліфовують повзучу форму рейдерської атаки на місцеве самоврядування

25 Квітня 2013, 15:24

«Питання в тому, що на сьогодні законодавство дає можливість рейдерським способом фактично керувати містом. Оскільки, замість голови обов’язки його виконує секретар. І тут треба дивитися, хто є секретарем. В Чернівцях (попередньому мерові Чернівців Миколі Федоруку депутати міської ради висловили недовіру ще 2011 року. Наразі обов'язки міського голови виконує секретар міської ради, регіонал Віталій Михайлішин – Ред.) і в Черкасах на сьогодні є секретарі від Партії регіонів, вони повністю реалізують цю політику ПР. Вони виконують повноваження міського голови, (до речі, в Києві аналогічна ситуація з Герегою), контролюють ситуацію як звичайні міські голови, але їх неможливо відставити. Тому що можна відставити тільки міського голову, а особа, яка виконує – це вже все, це вже змінити фактично неможливо. І тому очевидно, що така ситуація влаштовує Партію регіонів», – пояснив він.

«І тепер фактично третє місто, якщо брати разом із Києвом, третє місто-обласний центр опинилося в руках Партії регіонів в такий, з одного боку легітимний спосіб, з іншого боку – в спосіб, який суперечить ідеям місцевого самоврядування», – зазначив Дуда.

На його думку, ситуація з відсутністю мера в Черкасах може тривати безстроково.

«На жаль, але в Україні немає жодних законодавчих гарантій, коли мають бути призначені вибори (міського голови – Ред.). Тобто, реально, це така повзуча форма легітимної рейдерської атаки на місцеве самоврядування», – резюмував він.

Як повідомлялося, 24 квітня на позачерговій сесії депутати Черкаської міської ради голосували за відставку мера Сергія Одарича. Прес-служба міськради повідомила, що рішення прийняте не було. Водночас голова лічильної комісії, депутат Артур Савін (Комуністична партія) заявив, що повноваження Одарича достроково припинені. Наразі обов'язки міського голови виконуватиме секретар міськради, представник фракції Партії регіонів Віктор Горкун.

За словами голови Комітету виборців України Олександра Черненка, якщо буде доведено, що відставка Одарича відбулася, то виборів в Черкасах не буде дуже довго. «Сумніваюся, що Партія регіонів знайде популярного кандидата, який зможе перемогти: особливо якщо секретар міськради регіонал, думаю, там повториться ситуація, що склалася в Києві», – зауважив він.

100