«Певні зміни у роботі Верховної Ради відбудуться. Загострилось питання персонального голосування. І якщо хоча зменшаться масштаби голосування чужими картками, не буде цього робити опозиція, це вже буде зрушення вперед. В новій Верховній Раді нема однозначного домінування парламентської більшості і регіонали змушені будуть час від часу домовлятися з опозицією. З іншого боку, поширення «кулачних методів» у парламентській практиці – це також серйозна деформація у функціонуванні українського парламентаризму і негативний прецедент і «взірець» на майбутнє», – прогнозує Фесенко.
Втім, експерт не очікує принципових змін у роботі влади загалом.
«Складніше стане проводити президентські та урядові законопроекти через Верховну Раду, в іншому суттєвих змін не буде. Увага влади буде прикута до протидії кризовим тенденціям у соціально-економічній сфері та утриманню хоча б відносної соціально-політичної стабільності», – додав він.
Незначні зміни у принципах роботи нового Верховної Ради прогнозує і директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран.
«(Принцип роботи нової Ради – Ред.) зміниться кількісно, але не зміниться якісно, – тобто збільшиться кількість депутатів, які голосують особисто та відвідують засідання парламенту. Але таких депутатів не стане настільки критично багато, аби якісно змінити роботу ВР. Тим більше, що нинішній закон про вибори не сприяв покращенню якісного складу ВР», – зауважив він.