«Очевидно Герман мала на увазі, що в Януковича своя лінія і на словах йому ніхто звичайно не може заперечувати, але просто чи через його фізичну відсутність, чи через те, що він не встигає ознайомлюватися зі всіма справами, люди за його спиною вирішують свої справи», – зазначив він.
«Думаю, слово президента важить достатньо багато для його фракції та й взагалі для парламентської більшості. Було б наївно казати, що якщо Янукович чогось бажає, то це ігнорується фракцією. Проблема в іншому, що з одного боку сигнали від імені президента транслює кілька осіб, кажучи, що це його рішення, а насправді це може мати дуже слабку кореляцію з думкою президента. Це випливає з кількаразового ветування прийнятих у Раді законів. Це також пов'язано з тим, що різні групи впливу всередині більшості користуються тим, що Янукович часто їздить у відрядження», – стверджує політолог.
На думку Януковича однозначного впливу не має жодна людина з його оточення, вважає Березовець.
«Немає людини, яка мала б монопольний вплив на рішення президента. Думаю, навіть сам Янукович не може сказати, хто на нього здійснює більший вплив. Та й взагалі він буде це заперечувати. Однак, якщо говорити про персоналії, то безперечно на рішення президента впливає Сергій Льовочкін, Микола Азаров, Андрій Клюєв, до певної міри Володимир Рибак. Думаю, коло цих осіб достатньо вузьке», – зазначив він.
За словами політолога, групи впливу в оточенні Януковича зацікавлені в поширенні інтриг задля прийняття рішення президентом на їхню користь.
«Мені здається, що Януковичу не цікаво гратись в різні інтриги, на відміну від його оточення, яке намагається таким чином показати власну впливовість та збільшити свою капіталізацію. Інтриги були цікаві до певної міри Кучмі, Ющенку. А Янукович не справляє враження інтригана», – пояснив експерт.
За його словами, про розкол всередині партії не може бути й мови.
«Я про розкол Партії регіонів чую давно, починаючи від виборів. Втім, чомусь вона не розколюється?! Поки що підстав говорити про розкол немає, інша річ, що поява інших персонажів в партії, зокрема, Тігіпка чи Литвина може підлити олії в вогонь і розпалити певні протиріччя. Фактично зараз партією керує так звана «стара гвардія донецьких». Вони мають вирішальний вплив, звісно, після президента», – зазначив Березовець.
На запитання, хто поширює чутки про розкол між «регіоналами», експерт каже:
«Читайте між рядків… Нові члени, які вступають в Партію регіонів. Очевидно, їм хочеться погратися з «розкольницькими» темами. Зрозуміло, що це пов’язано з намаганням частини людей у владі усунути так званих «старих партійців» від керування партією. Але насправді розколу нема».
Нагадаємо, радник президента-керівник Головного управління Адміністрації президента з гуманітарних і суспільно-політичних питань Ганна Герман заявила, що фракція Партії регіонів не завжди погоджується з позицією президента Віктора Януковича.