Експерт вважає, що після цього проходитиме реструктуризація боргів країни, під час якої до 60% боргів може бути списано.
На думку екс-міністра фінансів України Ігоря Уманського, таке «очищення» через оголошення дефолту піде на користь економіці ЄС.
Також він вважає, що на сьогодні немає підстав говорити про розпад Євросоюзу. «Сьогодні з економічного об'єднання ЄС перетворився на політичне, говорити про розпад якого на сьогодні недоцільно», – відзначив Уманський.
Водночас голова правління «ВТБ Банку» Вадим Пушкарьов вважає, що ЄС залишить низка «найслабкіших» країн. Це пов`язано з тим, що такі країни, як Німеччина, Франція і ряд інших, більше не захочуть платити за фінансову недисциплінованість своїх «молодших колег».
«На сьогодні Франції, Німеччині поки що вигідно оплачувати борги Греції, і одержувати при цьому велику вигоду від спільних ринків збуту, які має ЄС», – сказав директор департаменту комунікацій Інституту Горшеніна Володимир Застава.
У стійкості економік США і ЄС також упевнений і виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко: «Немає сумнівів, що країни – і США, і ЄС – вистоять, питання тільки у тому, з якими втратами кожний з них вийде з ситуації, що склалася». При цьому Устенко вважає, що процес відновлення буде млявим і може затягнутися на 10 років.
Як повідомлялося раніше, у єврозоні зростає рівень безробіття.
Нагадаємо, у своєму звіті щодо безробіття Євростат повідомляє, що загалом без роботи на серпень 2011 року перебувало 10 % населення ЄС (порівняно з 10,2 % в липні), що складає 23 млн осіб.