«Юридичний підхід авторів резолюції цілком доречний, але він залишає поза увагою суспільно-політичний контекст тих змін та реформ, які нам пропонуються. Наприклад, з відомою метою лунає рекомендація скасувати окремі статті Кримінального кодексу. При цьому оминається первинна проблема: неправильне застосування цих статтей українськими судами. У наших проблемах винні не статті, а ті, хто їх застосовує», – зазначив він.
«Справжню, суспільно-корисну судову реформу не можуть зробити ті ж самі люди, які зараз відверто знущаються над правом. Але про це не буде сказано в резолюції ПАРЄ, бо подібні висновки були б кваліфіковані як втручання у внутрішні справи», – наголошує Горбач.
Крім того, він зазначив, що скликання Конституційної асамблеї є єдиним способом внесення тих змін до Основного Закону, які пропонує проект резолюції ПАРЄ.
«Проте, якщо нинішня тимчасова влада замахнеться на такий проект, то просто не зможе не зіпсувати саму ідею. 300 голосів у Верховній Раді для внесення рекомендованих змін не набереться ні до парламенстьких виборів, ні після», – упевнений він.
«Тому, хоч така вимога звучить логічно і є технологічно правильною, реалізувати її в нинішньому суспільно-політичному контексті практично не можливо, не реалістично», – вважає Горбач.
За його словами, скликати Конституційну асамблею може орган, який користується довірою та підтримкою громадян, а такого наразі у нас немає.
«У суспільстві на сьогодні є запит не на зміну Конституції, а на зміну влади. Зміна Конституції може бути наступним кроком», – заявив Горбач.
Читайте: Проект резолюції ПАРЄ щодо України (повний текст)
На його думку, головне у проекті резолюції – це готовність депутатів ПАРЄ активно долучитися до міжнародного спростереження за нашими парламентськими виборами 2012 року.
Горбач зазначає, що «те, що наша тимчасова влада робить з виборчим законодавством, інакше як зловживанням владою не назвеш».
Він підкреслює, що критичним є незмінність правил гри від виборів до виборів. «У мене немає гарантії, що влада і до Виборчого кодексу не внесе політично вигідні їй зміни з такою ж легкістю, як вона чинить з окремими виборчими законами», – заявив він.