Експерт: судова реформа без повного оновлення кадрів – лише косметичне рихтування

20 Листопада 2014, 20:10

Проведений експертом Тиждень.ua аналіз змісту базового варіанту коаліційної угоди показав, що замість кардинального перезавантаження судової системи планується лише її косметичне рихтування.

«Набір декларацій про наміри створити «некорумповану, ефективну і незалежну систему правосуддя, яка забезпечуватиме право на справедливий і безсторонній (неупереджений) суд», не дістає продовження в дієвих інструментах та механізмах», – пише експерт видання Олесь Олексієнко.

Концепція всієї «судової реформи» знайшла концентроване відображення в такому баченні потрібних судовій системі змін: «буде створено єдиний незалежний від політичного впливу орган, який відповідатиме за призначення, кар’єру та звільнення суддів, у якому більшість становитимуть судді, обрані суддями».

На думку експерта, такий підхід цілковито ігнорує той факт, що проблема нинішньої судової системи полягає в повній деградації наявної суддівської корпорації і передусім найвпливовіших у ній персонажів.

«Вони відтворюють і відтворюватимуть усі недоліки судової системи, її заточеність на корупцію і ніколи самі не спиляють гілку, на якій сидять», – вважає аналітик.

«Без тотального оновлення кадрового складу якісно нової правоохоронної чи судової системи не створити. Саботаж старих кадрів здатен спотворити та дискредитувати ідею реформування та зробити правоохоронну і судову системи ще нестерпнішими для громадян», – наголосив Олесь Олексієнко.