Експерт: Суддів потрібно захищати не від суспільства, а тиску влади

17 Лютого 2014, 10:37

"Вплив суспільства на суддів повинен не послаблюватися, а посилюватися. І це в інтересах всіх: і бідних , і багатих. З цього боку (суспільства – Ред. ) захист не потрібний: судді й сьогодні досить непогано захищені. Ви можете подивитися: у кожному суді підрозділи "Грифону", вони виконують свою функцію, іноді надмірно виконують свою функцію", – сказав Сірий.

На його думку, посилювати захист судді необхідно у системі органів суддівського самоврядування.

"Система органів суддівського самоврядування розбалансована. Судді самі себе не захищають. Бо найбільший захист суддів лежить в основі захисту самих себе, коли сильна система суддівського самоврядування не дає незаконно тиснути на свого колегу. От сьогодні суддівське самоврядування дуже слабке. Воно дозволяє і виконавчій владі, і законодавчій владі надмірно тиснути на суддів. І це треба подолати", – підкреслив адвокат.

Як повідомлялось, днями голова Верховного Суду Ярослав Романюк попросив парламент ухвалити законопроект № 4135 про посилення гарантій безпеки суддів і членів їхніх сімей.

За словами Романюка, в Україні є тенденція до застосування "різних форм тиску та незаконного впливу на суддів", щоб "схилити суд до прийняття бажаного для певного суб’єкта судового рішення чи то в економічному, чи то в політичному питанні".

Нагадаємо, прийнятий провладною більшістю 16 січня, а потім скасований закон про захист суддів посилював кримінальну відповідальність за поширення конфіденційної інформації про суддів чи їхніх родичів

14 лютого у Верховній Раді зареєстрували проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення окремих гарантій незалежності суддів" авторства народних депутатів фракції Партії регіонів Валерія Писаренка і Володимира Пилипенка.