Експерт: створити в Раді більшість опозиція зможе лише після перемоги на виборах президента

Акценти
16 Листопада 2012, 15:48

Так, коментуючи заяву керівника Центрального виборчого штабу об’єднаної опозиції «Батьківщина» Олександра Турчинова щодо можливості переформатування більшості у новому парламенті на користь опозиції, політолог сказав, що це може трапитись тільки у випадку перемоги кандидата від опозиції на президентських виборах. 

Проте він зауважив, що спочатку треба визначити, хто цим кандидатом може стати і чи зможе він вийти у другий тур виборів.

«Хоча, можливий і інший варіант. Якщо виникнуть серйозні проблеми соціально-економічного характеру, якщо всередині влади почнеться запекла боротьба, яка призведе до суттєвого послаблення Партії регіонів і депутати це відчуватимуть, то дійсно структура парламенту може змінитися, але не обов’язково на користь опозиції», – підкреслив експерт.

«Виникне таке собі «болото», де депутати-самовисуванці, можливо, і деякі депутати від Партії регіонів будуть голосувати самостійно. Навіть комуністи, хоча би частково, можуть примикати до цього болота. Це буде нестабільність, певний хаос і в голосуванні, і в структурі Верховної Ради. Але не думаю, що це трапиться зараз», – додав він.

Коментуючи слова Турчинова про те, що «багато мажоритарників зрозуміють, що треба підтримати ідеологію «Батьківщини»», Фесенко зазначив, що насправді об’єднана опозиція не має цієї ідеології.

«Яку ідеологію?.. У «Свободи», наприклад, є ідеологія. І то вона її зараз офіційно приховуватиме, не акцентуватиме на тому, що поділяє ідеологію українського націоналізму. А от щодо «Батьківщини»… Ну яка у них ідеологія?!», – наголосив політолог.

«І взагалі, що опозиція може запропонувати самовисуванцям? Боротьбу на барикадах?!», – додав він.

«Так що, я думаю, «Батьківщині» зараз не треба «надувати щоки», а треба визначатися із послідовною, системною стратегією і тактикою в новій Верховній Раді, щоб не повторювати тих помилок, які ми побачили одразу після парламентських виборів», – підсумував експерт.

94