За словами експерта, така система захисту парламентарів прийнятна фактично у всіх демократичних країнах.
«Передвиборні розмови про те, що треба скасувати депутатську недоторканність, означає, що депутати як від влади, так і від опозиції, тотально вражені популізмом. Ще зрозуміло, коли це говорять представники влади, тому що зараз Партія регіонів має тотальну владу в Україні. Але коли за це виступають представники опозиції, то їм варто нагадати, що завдяки існуванню депутатської недоторканності за часів Кучми опозиція могла продовжувати політичну боротьбу. Саме завдяки депутатській недоторканності тоді партіям «Батьківщина» і «Наша Україна» вдалося отримати перемогу. А тому депутатська недоторканність, особливо зараз, коли є дуже великі питання до української демократії, вкрай необхідна для захисту парламентаризму», – відзначив він.
При цьому Таран не виключив можливості вдосконалення принципів депутатської недоторканності.
«Депутатська недоторканність безперечно може вдосконалюватись, наприклад, механізми призначення кандидатів у депутати, щоб якість парламенту була краща, щоб не купляли мандати для отримання недоторканності. Однак, вона дуже потрібна і будь-які спроби її зняти закінчаться знищенням опозиції», – додав він.
Питання зняття депутатської недоторканності, за словами Тарана, цікавить виборців навіть менше, ніж мова, культура чи релігія.
«Депутатська недоторканність цікавить виборців навіть менше, ніж мовне питання. По суті воно жодним чином їх не торкається. І виборці чудово розуміють, що проблема клановості існує не тому, що є депутатська недоторканність, а тому що є абсолютно нереформована судова система, правоохоронні органи працюють на владу або на тих, хто має гроші. В цьому проблема. Якщо зняти депутатську недоторканність, абсолютно нічого не зміниться. Тому я не думаю, що це питання певним чином вплине на волевиявлення виборців. Хоча, можливо, вплине певною мірою, але менше, ніж такі питання, як мова, культура, релігія», – вважає політолог.
На думку Тарана, підняття питання депутатської недоторканності, вочевидь, свідчить про залишки радянського сприйняття у політиків.
«Мені здається, що підняття цього питання – залишки комуністичної системи, коли вважали, що якщо у всіх все забрати і поділити, то буде краще. Звісно, це популізм. Якби політики це розуміли, то в нас би була іншої якості країна. Однак, у них є переконання, що якщо вони говоритимуть про скасування депутатської недоторканності, це додасть їм голосів. Втім, це не так», – підсумовує він.
Нагадаємо, 20 червня Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроект №10530 "Про внесення змін до Конституції", який передбачає скасування недоторканності президента, суддів і депутатів парламенту. Відповідні зміни до Конституції ініціювали депутати від опозиції.